Prezentacja nowej spółki Ekoenergetyka-France podczas Mondial de l’Auto Paris

ekoenergetyka france, Ekoenergetyka

Ekoenergetyka-France to nowy oddział największego polskiego producenta szybkich stacji ładowania. Mowa tu o zielonogórskiej firmie Ekoenergetyka-Polska. Prezentacja spółki odbyła się na paryskich targach Mondial de l’Auto. 

Spółka już od ponad dekady konsekwentnie wspiera operatorów transportu publicznego w zielonej transformacji. Elektryfikuje kolejne europejskie stolice od Warszawy przez Berlin, aż po flagowy projekt w Paryżu, w którym już niedługo będzie mieć tysiąc stacji ładowania do autobusów elektrycznych.

Możliwości rozwoju tego rynku są bardzo obiecujące. Ekoenergetyka-Polska od dawna współpracuje z francuskimi partnerami w tym także z publicznym przewoźnikiem –  Regie Autonome des Transports Parisiens RATP, któremu dostarcza systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych. RATP do 2025 ambitnie dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100% przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania. 

„Powodem otwarcia nowej filii jest to, że odnieśliśmy wiele sukcesów tutaj we Francji i chcemy jeszcze skuteczniej  wspierać sprzedaż i usługi posprzedażowe. Tworzymy firmę, aby wspierać bieżące kontrakty i biznesy, a ponadto dalej rozwijać sprzedaż na rynku”

– podkreślał Petros Spinaris wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Ekoenergetyka-Polska i równocześnie Prezes Ekoenergetyka-France.

Zrekrutowaliśmy do nowej spółki doświadczonych ekspertów z branży elektromobilnej oraz samochodowej. Funkcję Area Managera objął Stéphane BATARIERE, związany wcześniej między innymi z Renault Group czy Alpine Cars – francuskim producentem samochodów sportowych

Odpowiedzialnym za współpracę z dystrybutorami jest Jean-Michel Lafaye – Distribution Account Manager. W swoim portfolio ma między innymi doświadczenie zdobyte w JUICE Technology France, wiodącym graczu w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych oraz EV charging solutions. 

Za współpracę z kluczowymi klientami odpowiadać będzie Christophe Cairoli, który już od piętnastu lat związany jest z branżą e-mobility. Jeśli chodzi o sektor elektrycznych autobusów współpracował z fińską firmą Linnker, a także Heuliez Bus, która jest liderem na rynku produkcji podwozi autobusowych, posiadającym ponad 45 % udziału w rynku francuskim. Związany był także z Navya, francuską firmą specjalizująca się w projektowaniu i budowie pojazdów autonomicznych i elektrycznych. Jeśli chodzi o infrastrukturę ładowania, pochwalić się może doświadczeniem, zdobytym między innymi w chińskiej firmie XCharge.

Przedstawicielstwo we Francji to tylko początek realizacji strategicznego planu rozwoju spółki. W planach jest otwarcie kolejnych przedstawicielstw w Europie i na świecie, by jak najlepiej dopasować się do wyzwań i wesprzeć dynamicznie rozwijający się rynek e-mobility. 

„Naszą misją jest między innymi elektryfikacja przemysłu motoryzacyjnego i chcemy mieć pewność, że będziemy dostępni na wszystkich strategicznych rynkach”

– mówił o misji spółki jej współzałożyciel Maciej Wojeński.

Służymy naszym doświadczeniem jeśli chodzi o rozwiązania ultraszybkiego ładowania powyżej 1 MW, niezależnie od typu pojazdu.

Galeria

Materiały prasowe

Pobierz ->


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody