Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

Ekoenergetyka zdobywa NACS – tzw. Standard Tesli – z ładowarką AXON Easy | Testival w Cleveland, USA

Standard Tesli – z ładowarką AXON Easy, Ekoenergetyka

W niezależnych testach zorganizowanych przez CharIN w Cleveland, USA, Ekoenergetyka potwierdziła, że stacje ładowania AXON Easy są w pełni zgodne z North America Charging Standard (NACS), szeroko znanymi jako standard Tesli.

North America Charging Standard (NACS), potocznie określane jako standard Tesli, to system złączy ładowania pojazdów elektrycznych opracowany przez Teslę. Jest powszechnie stosowany od 2012 roku i znany przede wszystkim ze stacji Supercharger Tesli.

Ekoenergetyka aktywnie uczestniczyła w Testivalu w Cleveland, Ohio, USA, gdzie z powodzeniem testowano stacje ładowania AXON Easy przez trzy dni, potwierdzając ich pełną zgodność z normami NACS.

Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w Ekoenergetyce, integrując standard NACS z naszymi nowoczesnymi produktami. Dzięki systematycznemu podejściu do projektowania nowych ładowarek możemy śmiało stwierdzić, że testy na ładowarce Axon Easy potwierdzają pełną kompatybilność z normami NACS we wszystkich produktach oferowanych przez Ekoenergetykę” – podkreślił Marcin Graczykowski, Dyrektor Biura Zarządzania Produktami.

Według danych Departamentu Energii USA, Tesla posiada obecnie 17 740 portów szybkiego ładowania w Stanach Zjednoczonych, co stanowi 62% wszystkich portów w kraju. Złącze NACS staje się alternatywą dla złącza CCS Combo, a producenci takich jak Ford, GM, Rivian, Volvo, Polestar, Nissan, Mercedes-Benz, Jaguar Land Rover, Subaru, Fisker, a nawet BMW wprowadzają standard NACS do swoich pojazdów.

Ekoenergetyka, która zainstalowała już ponad 8 500 stacji ładowania na całym świecie – z czego prawie 50% to niezawodne stacje AXON Easy – odgrywa kluczową rolę w rosnącej akceptacji standardu NACS.


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody