Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

Ekoenergetyka partnerem strategicznym IV Edycja Forum G2 – Czas wielkich decyzji

ekoenergetyka g2, Ekoenergetyka

Za nami IV edycja Forum G2 – Czas wielkich decyzji.

Jako partner strategiczny Forum G2, jednego z ważniejszych wydarzeń geopolitycznych w Polsce, mieliśmy przyjemność zorganizować panel dyskusyjny “Perspektywy rozwoju europejskiego rynku eTruck, co zmieni rok 2040?” z kluczowymi ekspertami w branży. W panelu udział wzięli przedstawiciele: Raben Group, Scania Polska S.A., oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Moderatorem panelu był Krzysztof Burda, prezes PIRE. 

„Podczas Forum G2 poruszyliśmy tematy związane z transformacją w kierunku zeroemisyjnego transportu ciężkiego. Dla całej Europy, w tym Polski, która jest liderem w sektorze transportu towarów obsługując około 30% przewozów międzynarodowych, ta wielka zmiana będzie dużym wyzwaniem. My natomiast, widzimy w tym swoją szansę, dlatego aktywnie włączamy się w dyskusje nad kreowaniem przyszłych technologii, które będą napędzały ciężarówki elektryczne.”

– mówi Maciej Wojeński, Współzałożyciel i Członek Rady Nadzorczej Ekoenergetyka-Polska S.A.

Branża transportowa to jedna z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki, w roku 2021 wygenerowała aż 6% PKB.  Zmiany w tym sektorze zachodzą dynamicznie, natomiast w Polsce jednak aż 98% ciężarówek wyposażone jest w silniki Diesla. Stawia nas to w niekorzystnej pozycji względem innych krajów Unii Europejskiej. Brak odpowiedniej infrastruktury oraz programów wsparcia dla zakupu pojazdów o zerowej emisji może zagrozić przyszłości polskiego przemysłu transportowego. Następują widoczne zmiany w strukturze inwestycji. Proporcja wyraźnie zmienia się na korzyść elektromobilności. Natomiast czy są to wystarczające działania, aby uniknąć przepaści technologicznej?  

Jak widzi rynek e-truck po roku 2040 Maciej Wojeński, wiceprezes i współzałożyciel Ekoenergetyka? 

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w komunikacie prasowym.

Informacja prasowa

Pobierz ->

Galeria


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody