Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

Ekoenergetyka na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi. Elektryfikacja transportu na czele zielonej transformacji

Elektryfikacja transportu, Ekoenergetyka

W trakcie tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi, zespół Ekoenergetyki miał przyjemność uczestniczyć w panelu „Zrównoważona mobilność teraz„, który moderował Michał Kurtyka – Minister klimatu w latach 2019-2020, a od 2021 Minister klimatu i środowiska, prezydent COP. To wydarzenie stworzyło doskonałą okazję do omówienia roli elektromobilności w drodze do osiągnięcia celów FIT-55. 

Jednym z kluczowych punktów dyskusji, w której wziął udział współzałożyciel firmy, Maciej Wojeński, była rola Ekoenergetyki w elektryfikacji flot firm transportowych i logistycznych. Polska dysponuje największą flotą pojazdów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) w Unii Europejskiej, stanowiącą niemal jedną piątą floty całej UE. Niemniej jednak pozycja Polski jako lidera tego sektora w UE może być zagrożona, ponieważ aż 98% tych ciężarówek jest wyposażonych w silniki spalinowe.

Dekarbonizacja transportu drogowego, odpowiedzialnego za 30% emisji gazów cieplarnianych, staje się zatem sprawą o najwyższym priorytecie. To ambitne plany pełne wielu wyzwań, ale jesteśmy zdeterminowani, by im sprostać!”, podkreślił Maciej Wojeński w rozmowie z Michałem Kurtyką.


Aby to osiągnąć, potrzebujemy zaawansowanych technologii infrastrukturalnych, które mamy, ale też rozwiązanie problemu dotyczącego wysokiego zapotrzebowania na przełącza. Zarządzanie znacznym zapotrzebowaniem na energię stanowi kluczowe wyzwanie administracyjne w przygotowaniach do rozbudowy infrastruktury”.

Ekoenergetyka jest zdecydowana uczynić tę transformację rzeczywistością. Dlatego też w ofercie firmy można znaleźć ultraszybkie rozwiązania hubowe dla segmentu EV oraz e-truck. Nasza satelita SAT 600 HPC jest przygotowana na moc nawet do 600 kW, a także jest gotowa na implementację MCS.

Chcesz być na bieżąco ze światem Ekoenergetyki i poznawać więcej szczegółów na temat aktualnych prac nad elektryfikacją transportu? Zapisz się do naszego newslettera lub zaobserwuj nas na LinkedInie!

👇👇👇

LinkedIn Ekoenergetyka

Galeria


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody