Ekoenergetyka na Kongresie Gospodarczym w Katowicach

europejski kongres gospodarczy, Ekoenergetyka

Stolica Górnego Śląska na trzy dni stała się miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu, polityki oraz ekspertów i ekonomistów. Nie mogło zabraknąć głosu Ekoenergetyki, europejskiego lidera specjalizującego się w projektowaniu i produkcji ultraszybkich i szybkich stacji ładownia, który elektryfikuje stolice w całej Europie.

To już XV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, która zgromadzi kilkanaście tysięcy słuchaczy z całego świata. Uczestnicy Kongresu dyskutują w tym roku o konkurencyjności i odporności europejskiej gospodarki oraz transformacji sektora energii, w której kwestia uniezależnienia się od importu paliw i surowców nabrała w ostatnim czasie wielkiej wagi.

Bartosz Kubik – Prezes i współzałożyciel technologicznej spółki – wziął udział w panelu „EKO-Innowacyjność”, współorganizowanym przez Bank Millennium. Dyskutował z: 

Józefem Mokrzyckim, założycielem Mo-BRUK SA,

Grzegorzem Maliszewskim, Głównym analitykiem Bank Millennium,

Edytą Demby-Siwek, Prezesem Urzędu Patentowego RP,

Joanną Kulczycką, Kierownik Zakładu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

Czy bycie ekoinnowacyjnym może być źródłem przewagi konkurencyjnej? Czy można budować na tym konkurencję i czy konkurencyjność gospodarki? Paneliści zgodnie orzekli, że jest to dobry kierunek. Natomiast dużo trudniej buduje się konkurencyjność w momencie, gdy nie mamy dojrzałego rodzimego rynku i musimy koncentrować się na działaniach eksportowych.

Ekoenergetyka generuje blisko 90% przychodu z eksportu,  a zaledwie 7% z wewnętrznego rynku. To dobitnie pokazuje, ile zasobów musimy włożyć, by pozostać konkurencyjni na rynku.

„Jesteśmy obecni niemal we wszystkich stolicach europejskich i wdrażamy naszą infrastrukturę ładowania. W samym Paryżu  jest już blisko 1000 naszych stacji ładowania. – podkreślał Bartosz Kubik.” Kolejnym ciekawym przykładem jest nasze unikatowe rozwiązanie w zajezdni autobusowej w Monachium, gdzie zaimplementowaliśmy ekologiczne rozwiązanie oparte na naszej technologii. Wykorzystujemy wygenerowane ciepło odpadowe ze stacji ładowania do ogrzewania centralnego ogrzewania budynku biurowego i zajezdni. Infrastruktura ładowania staje się niejako tkanką większego ekosystemu i poprawia w znacznym stopniu rachunek ekonomiczny całej inwestycji.

Europejski Kongres Gospodarczy to doskonała okazja do przedstawienia innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną na przyszłość europejskiej gospodarki. Ekoenergetyka udowodniła, że działa aktywnie na rzecz transformacji sektora energetycznego, oferując rozwiązania, które łączą efektywność z dbałością o środowisko naturalne.

Zobacz transmisję z panelu:

tutaj ->

Galeria


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody