Aktualności

Napędzamy eRewolucję w stolicy – realizujemy projekt dla MZA Warszawa!

15 stacji ładowania o mocy 60 kW każda, wraz z satelitkami trafiło na zajezdnię Woronicza w Warszawie. To część kontraktu, który realizujemy dla stołecznego operatora. Docelowo zgodnie z zawartą umową, na zajezdniach MZA znajdzie się 65 ładowarek 60 kW oraz 3 stacje pantografowe Ekoenergetyki. Przypominamy, że nie pierwszy raz współpracujemy z warszawskim partnerem.

Zgodnie z podpisaną jesienią 2019 roku umową, na warszawską zajezdnię Woronicza dostarczyliśmy 15 urządzeń typu plug-in o mocy 60 kW każda – Plug Charger F 60. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2 oraz dodatkowo w satelitkę z przewodem (również CCS Combo 2). Kierowcy elektrycznych autobusów będą mogli swobodnie podjechać pod stację ładowania i rozpocząć zasilanie pojazdu.

To jedna z trzech zajezdni w Warszawie, gdzie znajdzie się dostarczona przez nas infrastruktura. W najbliższych miesiącach planujemy montaż w lokalizacjach Ostrobramska oraz Stalowa. Ostatecznie do stolicy trafi 65 ładowarek Plug Charger F 60. Ponadto kontrakt zakłada instalację 3 stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Przypominamy, że pierwszą umowę ze stołecznym operatorem zawarliśmy latem 2019 roku. Dotyczyła ona budowy 20 ulicznych stacji szybkiego ładowania (pantografów) o łącznej mocy 8 MW! Zakupiona przez MZA infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020r. na ulice stolicy wyjedzie 160 tego typu pojazdów!

Author


Avatar