Aktualności

Ekoenergetyka-Polska wyprodukuje infrastrukturę ładowania autobusów dla MPK Kraków

Stolica Małopolski zmierza w stronę elektromobilności. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie zamówiło od naszego partnera – firmy Solaris Bus & Coach 50 elektrobusów. Ekoenergetyka-Polska natomiast dostarczy operatorowi infrastrukturę ładowania.


Do zajezdni MPK Kraków dostarczymy 50 mobilnych stacji ładowania o mocy wyjściowej 50-60 kW każda. Jednowyjściowe urządzenia będą wyposażone w złącza CCS Combo 2. Projektowane przez nas ładowarki są dopasowywane do wymagań klientów tak, aby w pełni spełniały ich potrzeby. Dlatego też model, który znajdzie się w krakowskiej zajezdni, będzie miał możliwość pracy w ustawieniu piętrowym i wielokolumnowym (3×3). Co to oznacza dla operatora? Po zdemontowaniu kółek stacje mogą zostać ułożone jedna na drugiej (maksymalnie trzy). To pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo będą przygotowane pod podłączenie pantografu w przyszłości.

Ekoenergetyka-Polska już w 2017 roku wyprodukowała stacje ładowania dla MPK Kraków. Wówczas dostarczyliśmy operatorowi pięć pantografowych urządzeń, które dysponują mocą od 160 kW do 250 kW. Zostały one rozlokowane na pętlach autobusowych.

– Koncentrujemy się na rozwiązaniach, które umożliwiają wprowadzenie rzeczywistej elektromobilności. Zajezdniowe stacje ładowania są doskonałym uzupełnieniem urządzeń pantografowych na pętlach. Taka koncepcja zapewnia autobusom szybkie ładowanie w ciągu dnia oraz nocą – w trakcie postoju. Flota jest cały czas dostępna, a mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z zeroemisyjnego transportu miejskiego. – mówi Maciej Wojeński, Wiceprezes Zarządu firmy Ekoenergetyka-Polska.

Author


Avatar