Aktualności

Ekoenergetyka-Polska wśród laureatów programu GreenEvo!

Firma Ekoenergetyka-Polska, producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych została laureatem VIII edycji programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Członkowie kapituły docenili zalety, jakimi wyróżniają się rozwiązania oferowane przez lidera branży e-mobility.


GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny program Ministerstwa Klimatu, mający na celu tworzenie przyjaznych warunków dla upowszechniania w kraju i za granicą technologii środowiskowych polskich przedsiębiorców. Jego głównym zadaniem jest pomoc małym i średnim firmom w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, a także zapewnienie im niezbędnych narzędzi umożliwiających dynamiczny rozwój. Do grona jego Laureatów trafiają tylko sprawdzone, wdrożone i wysoce efektywne technologie, co wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku Polski na świecie. Laureaci GreenEvo to wiarygodni partnerzy biznesowi, którzy są otwarci na dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i technologiami z krajami rozwijającymi się, zmagającymi się z lokalnie występującymi problemami ochrony środowiska. 

Ekoenergetyka-Polska buduje elektromobilność, zarówno w kraju jak i za granicą już od ponad 10 lat. Znana i ceniona na rynku autobusowym, ma również ogromne zasługi w sektorze infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych.

Firma jest jednym z dostawców stacji szybkiego ładowania dla PKN ORLEN. W 28 lokalizacjach właściciele aut elektrycznych mogą skorzystać z urządzeń o mocy 50 i 100 kW. Ładowarki serii EV Charger FX 50, FX 100 oraz FX 150 obsługują wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim. Zostały wyposażone w trzy złącza do ładowania – CHAdeMO (do 50 kW) i CCS (nawet do 150 kW), a także złącze AC Typ 2 (z prądem przemiennym do 44 kW).

Wiedza oraz bogate doświadczenie, jakim może pochwalić się Ekoenergetyka-Polska, powoduje iż producent tworząc swoje innowacyjne rozwiązania kieruje się przede wszystkim komfortem właścicieli aut elektrycznych. Nie mogą oni być traktowani inaczej niż kierowcy pojazdów spalinowych. Stąd na początku 2020 roku zaoferowała nowe, innowacyjne podejście do usługi ładowania zeroemisyjnych samochodów – stację paliw alternatywnych EKOEN. Co ta koncepcja oznacza dla użytkownika? Otóż, jedna stacja to minimum pięć szybkich stanowisk ładowania DC, ponadto Ekocafe z ofertą gastronomiczną oraz specjalne, wydzielone pomieszczenie dla kierowców „elektryków”, dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ogromnym ułatwieniem podczas korzystania z usługi jest prosta płatność. Nie trzeba posiadać kart lojalnościowych, aplikacji ani zapisywać się do żadnych programów. Wystarczy karta płatnicza, w myśl zasady ładujesz-płacisz-odjeżdżasz.

Rozwiązania Ekoenergetyki-Polska zostały ocenione przez Członków Kapituły Programu GreenEvo przede wszystkim pod kątem dodatniego efektu środowiskowego oraz potencjału do zagranicznego transferu tych technologii.

Author


Avatar