Aktualności

Ekoenergetyka-Polska realizuje następne zamówienie dla Qbuzz

Kontynuujemy współpracę z holenderskim operatorem transportu publicznego. Podpisaliśmy umowę z firmą Qbuzz. Tym razem zadbamy o infrastrukturę zajezdniową oraz miejską w Utrechcie.


Zgodnie z zamówieniem dostarczymy firmie Qbuzz 6 wielowyjściowych stacji ładowania o mocy 300 kW każda. Pojedyncza ładowarka Core Charger F 300 (tak nazywa się urządzenie)  może zasilać do 6 autobusów jednocześnie. Ładowanie odbywać się będzie przez pantografowe „contact dome”, które będą zamontowane na nowo projektowanej bramownicy. Łącznie na zajezdni zainstalujemy 6 stacji ładowania, 6 bramownic oraz 36 „contact domes”.

Istotne jest, że operator otrzyma możliwość zarządzania mocą poszczególnych wyjść. Co to oznacza w praktyce? Każde urządzenie może pracować w trybie 6×50 kW lub (jeśli będzie taka potrzeba) przekierować całą moc na jedno wyjście, osiągając do 300 kW. Płynna regulacja wyjść jest dla flot autobusowych sporym udogodnieniem. Wszystko odbywa się na podstawie komunikatów zgodnych z OCPP 1.6-J.

Zainstalujemy również infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych w mieście. Będą to cztery stacje centralne Core Charger F o mocy 450 kW każda. Ładowanie tak samo, jak w przypadku zajezdni, odbywać się będzie przez pantografowe „contact domes” zamontowane na masztach.

Nie jest to pierwszy kontrakt z holenderskim operatorem. Niedawno dostarczyliśmy dla Qbuzz specjalną, mobilną, kontenerową megastację Mega Charger X 1200 o mocy 1,2 MW wraz z dwudziestoma satelitkami Point Zero (z wtyczką CCS Combo 2). W razie potrzeby całą infrastrukturę można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Obecnie jednak znajduje się ona w zajezdni autobusowej w miejscowości Zeist. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Nasze urządzenia dopasowujemy do potrzeb klientów. Dbamy przede wszystkim o komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników pojazdów elektrycznych. Doświadczenie i wiedza, jaką dysponujemy, umożliwia tworzenie optymalnych rozwiązań.

Author


Avatar