Aktualności

„Diamenty” Forbesa: Ekoenergetyka-Polska ponownie liderem

Ekoenergetyka-Polska została po raz kolejny wyróżniona „Diamentem” Forbesa. To najszybciej rozwijająca się i najwyżej notowana spośród lubuskich firm o przychodach od 50 do 250 mln zł spółka w zestawieniu ogólnopolskim.

To już trzynasta edycja „Diamentów”. Zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce opracował Bisnode. Znalazły się w nim firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. Pod uwagę brano takie firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub przesłały je do Bisnode. Diamentami „Forbesa” zostały wyróżnione te o dodatnim wyniku finansowym i współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode.

Sukcesy spółki i jej bardzo dynamiczny wzrost w ostatnich latach to efekt wizji i konsekwencji założycieli firmy – Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Jako lider oferujemy najlepsze na rynku rozwiązania i produkty i wciąż stawiamy na rozwój, który jest możliwy dzięki własnemu know-how i unikalnym, zdobytym przez lata doświadczeniom. Jestem przekonana, że kolejny rok przyniesie dalszy rozwój firmy i kolejne kontrakty, w szczególności na rynkach zagranicznych – zaznacza Dagmara Duda, prezes Ekoenergetyka-Polska S.A.

„Diament” Forbesa to kolejne potwierdzenie pozycji lidera. W grudniu zeszłego roku Ekoenergetyka-Polska na podstawie niezależnej oceny – tak, jak w przypadku „Diamentów” – otrzymała wyróżnienie „Gazeli Biznesu”. Firma została drugą najlepszą, najszybciej rozwijającą się firmą z sektora MŚP w Polsce. „Gazele” bazują na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity firm: dynamicznie się rozwija i jest transparentna.

W 2020 roku Ekoenergetyka-Polska zrealizowała wiele przedsięwzięć umacniających jej pozycję rynkową. W zeszłym roku spółka wyprodukowała blisko 700 stacji ładowania, wygrała 68 przetargów na łączną kwotę 75 mln złotych i zwiększyła swój udział w rynku do 16 państw.

Author


Avatar