Aktualności

25 stacji ładowania w warszawskiej zajezdni od Ekoenergetyki

Zainstalowaliśmy w stołecznej Zajezdni Ostrobramska 25 stacji ładowania autobusów elektrycznych o mocy 60 kW każda. To kolejna część umowy, którą realizujemy dla MZA Warszawa. Zgodnie z podpisanym kontraktem przygotujemy dla stolicy infrastrukturę składającą się z 65 urządzeń zajezdniowych o mocy 60 kW oraz trzy stacje pantografowe.

Tym razem stworzyliśmy punkty ładowania autobusów elektrycznych w Zajezdni Ostrobramska. Zamontowaliśmy tam 25 dwuwyjściowych stacji ładowania Plug Charger FX 60. Każda z nich dysponuje mocą 60 kW. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2. Optymalne rozmieszczenie ładowarek na placu zajezdni umożliwia kierowcom swobodne podjeżdżanie i podłączanie autobusów do ładowania. Urządzenia czekają na badanie UDT.

Ostrobramska to druga z kolei warszawska zajezdnia, w której zainstalowaliśmy stacje ładowania. W zeszłym miesiącu 15 ładowarek Plug Charger F 60 (wraz z satelitkami) trafiło do Zajezdni Woronicza. Zgodnie z umową, jaką podpisaliśmy z MZA Warszawa, w najbliższym czasie stworzymy infrastrukturę ładowania autobusów w Zajezdni Stalowa. Co więcej, kontrakt zakłada również instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Zamówiona przez MZA Warszawa infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020 roku w stolicy pojawi się 160 tego typu pojazdów. Ekoenergetyka-Polska wspiera rozwój zeroemisyjnego transportu, który przyczyni się do poprawy jakości powietrza w tym mieście.

Author


Avatar