Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

Ekoenergetyka żegna Prezesa MPK Wrocław

Krzysztof Balawejder, Ekoenergetyka

Z poczuciem wielkiej straty żegnamy Krzysztofa Balawejdera – wyjątkowego człowieka, Prezesa MPK Wrocław, a wcześniej wieloletniego prezesa spółki POLBUS-PK, społecznika oraz pasjonata transportu miejskiego. 

Składamy kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom oraz wszystkim, pogrążonym w smutku z powodu tej niespodziewanej straty. 

Jeszcze tak niedawno gościliśmy pana Krzysztofa w siedzibie naszej firmy w Zielonej Górze i rozmawialiśmy o śmiałych planach rozwoju. Współpraca zarówno z prezesem jak i pracownikami wrocławskiej spółki charakteryzowała się wielkim profesjonalizmem oraz otwartością na nieszablonowe rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że projekty, które zrealizował, skutecznie zoptymalizują nowoczesny transport miejski i pozostaną w naszej pamięci na długo.   

Krzysztof Balawejder pełnił funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław od 6 maja 2019 roku. W tym czasie wytrwale realizował programy na rzecz modernizacji floty i wrocławskich torowisk. Angażował się bez reszty w zarządzanie największą miejską spółką oraz w liczne akcje charytatywne i społeczne. 

Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław w latach 2012-2019 stał na czele spółki POLBUS-PKS. Przez wiele lat, zaangażowany był w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa, związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody