Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

Ekoenergetyka-Polska z certyfikatem od Has-To-Be!

, Ekoenergetyka

Dzięki udanej współpracy z Has-To-Be możemy z dumą ogłosić, że nasze stacje ładowania przeszły pomyślnie testy integracyjne i spełniły wymagania (protokół OCPP 1.6) do certyfikacji z systemem back-end be.Energized. Mocno wierzymy w interoperacyjność i jej kluczowe znaczenie dla rozwoju branży e-mobility. Ukończenie tego procesu certyfikacji jest kolejnym dowodem na jakość, niezawodność i dojrzałość naszych produktów i implementacji oprogramowania. Nie wystarczy tylko wspierać otwarte protokoły i standardy, konieczne jest ciągłe testowanie, doskonalenie i posuwanie się naprzód we wdrażaniu rozwiązań programowych opartych na OCPP i innych, takich jak protokoły ISO15118/DIN70121, CHAdeMO, aby zapewnić bezproblemowe doświadczenie użytkownika końcowego i stworzyć prawdziwie otwarty ekosystem infrastruktury ładowania na całym świecie. – mówi Michał Małecki, Head of Software R&D w Ekoenergetyka-Polska.

Ekoenergetyka to polska firma technologiczna z Zielonej Góry obecna w ponad 130 miastach w 18 krajach na całym świecie. Firma, założona ponad 12 lat temu przez dwóch uniwersyteckich przyjaciół, Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego, jest dziś drugą w kraju firmą z sektora MŚP, zatrudniającą ponad 400 osób. Jest największym producentem infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce z 90% udziałem w rynku. Specjalizuje się w produkcji stacji ładowania do pojazdów elektrycznych od osobowych po ciężarowe. Jest jednym z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania o dużej mocy w Europie z udziałem w rynku na poziomie 30%.

Dotychczas Ekoenergetyka uruchomiła ponad 1400 systemów ładowania dużej mocy, a w sieci tej codziennie odbywa się 5000 cykli ładowania. Firma świadczy również globalne usługi wdrożeniowe i serwisowe, a także monitoruje i zdalnie zarządza infrastrukturą ładowania z własnego Centrum Wsparcia Serwisowego.
Bazując na doświadczeniach i sukcesach we wdrażaniu i zarządzaniu infrastrukturą ładowania na rynku autobusowym w całej Europie, Ekoenergetyka dynamicznie rozwija bogate portfolio produktów i rozwiązań w segmencie samochodów osobowych. Obejmuje ono innowacyjne stacje o mocy do 350 kW oraz huby ładujące o mocy do 2200 kW.

O Has-to-be

Założona w 2013 roku firma has to be stała się jednym z wiodących dostawców oprogramowania eMobility, które realizuje zadania niezbędne do zarządzania stacjami ładowania. W połączeniu z kompleksowymi usługami eMobility dla bieżących operacji, has-to-be działa jako dostawca kompletnych rozwiązań dla klientów B2B, który chce odnieść sukces w dziedzinie eMobility. Has-to-be, z siedzibą w Austrii, działa we wszystkich 27 krajach członkowskich UE, posiadając ponad 25 000 bezpośrednio podłączonych punktów ładowania zarządzanych przez be.ENERGISED oraz sieć roamingową z ponad 175 000 punktów ładowania publicznie dostępnych dla klientów MSP.


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody