Produkty

Rozwiązania

EV

E-BUS

E-TRUCK

INDUSTRY & MARINE

Oprogramowanie

Wybierz język

EE-Polska wdrożyła innowacyjne w skali światowej rozwiązanie w Hamburgu

innowacyjne stacje ładowani w Hamburgu, Ekoenergetyka

Ekoenergetyka-Polska po raz kolejny potwierdziła, że jest liderem technologicznym.  Polska firma zapewniła unikalną możliwość współpracy stacji ładowania z dwoma równolegle pracującymi systemami klasy CSMS OCPP. Wdrożenie zrealizowała dla jednego z największych przedsiębiorstw transportu publicznego w Niemczech – VHH.

Innowacje połączone z niezawodnością

Ekoenergetyka-Polska realizuje dla Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein megakontrakt obejmujący dostarczenie stacji ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy 4,8 MW, z 4 megachargerami o mocy 1,2 kW i 32 satelitami, wraz z systemem monitoringu danych. Ładowarkami zarządza system dostarczony przez firmę Stromnetz Hamburg. Dzięki innowacyjności stacji ładowania Ekoenergetyki możliwe było połączenie stacji ładowania do równolegle działającego systemu CSMS OCPP. To wyjątkowe w skali światowej rozwiązanie. Wdrożenie było już testowane, a wynik potwierdził, że spełnia światowe normy i jest niezawodne.

–  Jako doświadczona spółka technologiczna realizujemy najbardziej wymagające i złożone projekty, wyznaczając kierunki rozwoju elektromobilności. Przełomowe wdrożenie dla VHH Hamburg to potwierdzenie unikalnych kompetencji naszej firmy. To również dowód na to, że nasze produkty dają ogromną elastyczność w konfiguracji i rozwoju infrastruktury ładowania, z korzyścią dla operatorów oraz użytkowników transportu publicznego – podkreśla Maciej Wojeński, wiceprezes Zarządu Ekoenergetyka – Polska S.A.

Przygotowywanie pojazdów do warunków klimatycznych

Ekoenergetyka-Polska wspólnie z VHH i firmą Stromnetz uruchomiła protokół VAS – VDV261. Firma z Zielonej Góry jest jednym z niewielu producentów infrastruktury na świecie, którym udało się go wdrożyć. Innowacyjne rozwiązanie usprawnia i ułatwia zarządzanie flotą. Zapewnia możliwość przygotowania pojazdów – ich ogrzania lub schłodzenia – przed wyjazdem z zajezdni. Czas wyjazdu jest skorelowany z rozkładem jazdy w systemie zarządzania Stromnetz.

Ekoenergetyka wie jak

Dla VHH Ekoenergetyka zintegrowała stacje ładowania z centralnym systemem zarządzania, który może w razie potrzeby – mimo równoczesnego podłączenia się dwóch autobusów –  skierować pełną moc tylko na jedno wskazane wyjście, do jednego pojazdu. Wstrzymuje to proces ładowania na drugim wyjściu, który może być w każdej chwili wznowiony bez konieczności rozłączania i podłączania autobusu. Całością steruje algorytm w systemie zarządzania Stromnetz.

Nie tylko Hamburg


VHH Hamburg to nie jedyny klient lidera elektromobilności z Zielonej Góry w Niemczech. Ekoenergetyce zaufało już kilku wiodących operatorów, m.in. największe regionalne przedsiębiorstwo komunikacyjne – BVG Berlin.  Ekoenergetyka zaprojektowała, wyprodukowała i dostarczyła tam 89 stacji ładowania o łącznej mocy aż 13350 kW. Dla monachijskiego MVG produkuje natomiast 56 stacji ładowania o mocy 150 kW każda. W Akwizgranie uruchomiła 17 takich ładowarek, a kolejnych 10 zostanie zainstalowanych w połowie roku.


 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody

 ekoenergetyka-polska nagrody